Welcome Anonymous !

Teraz jest środa, 13 lis 2019, 06:22
Pathway:  Strona główna forum Multichannel SACD

Kopia SACD czyli nie ma rzeczy niemoĹźliwych.

Re: Kopia SACD czyli nie ma rzeczy niemoĹźliwych.

Postprzez gorn7 niedziela, 23 paź 2011, 22:24

WIELKIE DZIĘKI!!! :D
gorn7
Przechodzień
Przechodzień

Postprzez Laberon poniedziałek, 24 paź 2011, 15:46

Piotruś czy Ty wgrywałeś soft / ten z paczki /do Samsunga HD950 i jest on ,ten działajacy? Byłoby już miodem na moje serce gdybyś opisał jak to zrobic ,krok po kroku
Laberon
Przechodzień
Przechodzień

Postprzez Laberon poniedziałek, 24 paź 2011, 17:25

Piotruś gdybyś podał procedurę wgrywania softu do Samsunga HD950 /krok po kroku / Bardzo byłbym wdzięczny,a sądze, ze takze inni użytkownicy byliby zainteresowani. Sądząc z wcześniejszego postu ,Ty wgrywałeś soft z paczki do Samsunga HD 950
Laberon
Przechodzień
Przechodzień

Postprzez piotrus poniedziałek, 24 paź 2011, 20:16

Nagrywasz te pliki na czystą płytę z zamkniętą sesją z niską szybkością zapisu. Normalny sytem plików ISO 9660

Wg. gościa który robił te softy musi być to płyta CD-R ale mnie akurat do hd950 udało się zmienić firmware z płyty CD-RW. Wkładasz tą płytę do czytnika i powinno ukazać się okno ze starą wersją a na dole z nową. Zaczyna się aktualizacja, po jakimś czasie wysuwa się tacka wyciągasz płytę i czekasz dalej aż odtwarzacz się wyłączy i włączy się sam. Nie wolno samemu wyłączać urządzenia podczas tej operacji. No i potem masz ekran taki jak po zakupie nowego DVD, wybór języka itp. Tak jak pisałem, po tej operacji znikają polskie czcionki w divixach bo prawdopodobnie robione to było na rosyjskiej wersji softu.

Aha, dlatego lepiej spróbować na RW bo tam są dwie wersje do HD950 jeśli jedna nie wchodzi nagraj drugą.
piotrus
Komentator
Komentator

Postprzez Laberon poniedziałek, 24 paź 2011, 20:38

Widzę ze procedura jest standartowa. Kilka lat temu, jak sobie przypominam wgrywałem soft do Manty-Emperiora3, identycznym sposobem. Wielkie dzięki
Laberon
Przechodzień
Przechodzień

Postprzez wojakwojak czwartek, 10 lis 2011, 10:36

Witam,

kolega gorn7 wgrał do swojego samsunga945 nowy soft pozwalający odczytywać sacd-r i przy okazji dostał bonus w postaci dezaktywacji wykrywania watermarka w nagrywanych płytach dvd-audio.
Mam pytanie, czy to jest zamierzony krok czy tylko przypadek? Jeśli watermarka da się jakoś softwarowo dezaktywować, to proszę o informację czy jest to możliwe lub już zrobione dla panasonica s49?
Pytanie 2: po wgraniu nowego softwaru, pozwalającego odtwarzać sacd-r do pionera dv610 przestała mi grać warstwa stereo advanced resolution na oryginalnej płycie dvd-audio Iron Maiden Dance of Death (wcześniej grała) czy ktoś już się z czymś takim spotkał i czy jest rozwiązanie tego problemu (oprócz downgradu firmwaru).

Pozdrawiam
wojakwojak
Przechodzień
Przechodzień

Postprzez piotrus czwartek, 10 lis 2011, 12:54

Samsungi zawsze czytały kopie DVD Audio z watermarkiem ale robione za pomocą DVDFaba. Tam jest taki plik chyba MKB który gdy był w plikach to kopia działała.

Co do Panasonica to wujek Google, translator i szukaj. Coś tam można wyczytać ,że chyba jakieś firmware do Panasoniców jest. Może tu coś znajdziesz:

http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=62:7074-90

To samo z pionkiem, na innej rosyjskiej stronie jest cała dyskusja i jakieś tam problemy z pioneerami były ale czy takie jak Twój to nie wiem. Może pokombinuj z ustawieniami odtwarzacza stereo/multi.

Przy okazji nowa paczka moĹźe akurat jest tam poprawiony firmware do pionka.

Cambridge Audio DVD89
Oppo DV-970HD
Oppo DV-980H
Pioneer DV-575A
Pioneer DV-585A
Pioneer DV-600AV/610AV
Pioneer DV-696AV
Pioneer DV-LX50
Samsung HD745/945/950
Samsung HD841/941
Yamaha DVD-S657
Yamaha DVD-S1700
Yamaha DVD-S1800
Yamaha DVD-S2700

http://www.sendspace.com/file/dciva1
piotrus
Komentator
Komentator

Postprzez dejw sobota, 14 sty 2012, 20:27

Czy ktoś ma może pojęcie czy Pioneer BDP-LX55 jest w stanie odtworzyć zripowane sacd wypalone na DVD-R ?
dejw
Przechodzień
Przechodzień

Postprzez Marcello_bis środa, 25 sty 2012, 10:21

Na nowej liście jest BDP-140 więc jest szansa, że LX55 też,
http://code.google.com/p/sacd-ripper/wi ... blePlayers
Sam się przymierzalem się do 440 lub 55, ale poczytalem trochę opinii i jest niedorobione oprogramowanie tych odtwarzaczy. Jedną z glównych niedoróbek jest to, że nie czyta niektórych plyt SACD. Więc zbieram dalej kase na Oppo lub jego klona CA.
Marcello_bis
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Postprzez dejw środa, 25 sty 2012, 10:48

Kurcze rzeczywiscie masz racje, zastanawialem sie czy nie kupic ale widze ze raczej poczekam az rozwiaza problemy.
Oppo jest super ale jest sporo drozszy.
dejw
Przechodzień
Przechodzień

Postprzez hit środa, 25 sty 2012, 12:24

Kolega którego namówiłem na oppo narzeka na odczyt płyt cd i tylko cd. Tzn. czyta wszystkie cd ale pod warunkiem że odtwarzacz nie jest zagrzany. Czyli można posłuchać tylko jednej płyty zaraz po włączeniu, potem już nie przyjmuje tego formatu. Ktoś się spotkał z tym problemem ?
2.0: MARANTZ PM8003, ONIX DAC 25-A, Kuzma Stabi, Dynavector 10X5, Sonneteer's Sedley, B&W CDM1NT, Bi-w. Klotz LSCF440, Kino i m.ch.: MARANTZ SR7012, Oppo 103EU, KEF PSW1000.2, 9x Canton Plus + sub, Epson TW6600, LG OLED55B7V
hit
Ekspert
Ekspert

Postprzez Marcello_bis środa, 25 sty 2012, 13:21

Rozwiązaniem tej przypadlości jest zgranie sobie plyt do flac'a i podlączeniu dysku. Odpada żonglowanie plytami i oszczędzasz laser.
Marcello_bis
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Postprzez piotrus środa, 25 sty 2012, 13:45

Jak dla mnie ewidentna wada fabryczna, czytałem masę postów o OPPO na polskich i zagranicznych forach ale o takiej przypadłości pierwsze słyszę.

No panowie ale dość offtopa w tym wątku. :wink:
piotrus
Komentator
Komentator

Postprzez Przemek środa, 25 sty 2012, 15:03

hit napisał(a):Kolega ktĂłrego namĂłwiłem na oppo narzeka na odczyt płyt cd i tylko cd. Tzn. czyta wszystkie cd ale pod warunkiem Ĺźe odtwarzacz nie jest zagrzany. Czyli moĹźna posłuchać tylko jednej płyty zaraz po włączeniu, potem juĹź nie przyjmuje tego formatu. Ktoś się spotkał z tym problemem ?

Pierwszy raz słyszę o takiej dolegliwości,ani w 83 SE,którą miałem ani w 95 nic takiego się nie dzieje.Kolega powinien jak najszybciej zareklamować ten odtwarzacz.
Audio GD Master 10,Jungson AV 1000C,Oppo BDP-95 , Sounddeco F3+,Jungson BD1N,MB Quart Vera 1C ,Technics SL-7 +EPC-P540+Jico SAS,Yaqin MS-12B,Bada LB-5600,Epson EH TW-6600+Carl's ALR DIY Screen,Kable Yarbo,Choseal.
Przemek
Komentator
Komentator

Postprzez Marcello_bis piątek, 10 lut 2012, 14:18

wolf napisał(a):Pomysł dla mnie jest genialny bowiem z chęcią bym zrobił sobie kopie SACD mch do samochodu. Szkoda mi oryginałów (kilka zarĹźnąłem juĹź). Ciekawe czy mĂłj soniak odczytałby "zgrane SACD"?

A nie próbowaleś wgrać tego oprogramowania do odtwarzacza samochodowego?
Marcello_bis
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do SACD