Welcome Anonymous !

Teraz jest wtorek, 12 lis 2019, 10:04
Pathway:  Strona główna forum Multichannel SACD

Kopia SACD czyli nie ma rzeczy niemoĹźliwych.

Re: Kopia SACD czyli nie ma rzeczy niemoĹźliwych.

Postprzez piotrus poniedziałek, 20 maja 2013, 11:13

Ale problem masz przy konwersji foobarem czy tym dziwnym programem co służy do wyciągania dsd?
piotrus
Komentator
Komentator

Postprzez hit poniedziałek, 20 maja 2013, 11:22

Problem dotyczy konwersji foobarem2000.
2.0: MARANTZ PM8003, ONIX DAC 25-A, Kuzma Stabi, Dynavector 10X5, Sonneteer's Sedley, B&W CDM1NT, Bi-w. Klotz LSCF440, Kino i m.ch.: MARANTZ SR7012, Oppo 103EU, KEF PSW1000.2, 9x Canton Plus + sub, Epson TW6600, LG OLED55B7V
hit
Ekspert
Ekspert

Postprzez piotrus poniedziałek, 20 maja 2013, 12:01

Nie wiem jak Ci pomóc. Właśnie testowo wrzuciłem SACD-R mch i stereo. Przekonwertowałem zarówno do wav i flac i pokazuje normalnie albo PCM lub FLAC 6ch 88.2/24 albo stereo tak samo.

Sprawdziłem nawet z fizycznego nośnika DVD(SACD-R) i wszystko u mnie OK.
piotrus
Komentator
Komentator

Postprzez hit poniedziałek, 20 maja 2013, 14:22

Właśnie tego się obawiałem że wina leży po stronie mojego sprzętu (laptopa). To już pięcioletni egzemplarz Toshiby i pewnie potrzebuje czegoś aby prawidłowo konwerterować pliki 88,2/24. Spytam na forum foobara może tam coś wymyślą.
2.0: MARANTZ PM8003, ONIX DAC 25-A, Kuzma Stabi, Dynavector 10X5, Sonneteer's Sedley, B&W CDM1NT, Bi-w. Klotz LSCF440, Kino i m.ch.: MARANTZ SR7012, Oppo 103EU, KEF PSW1000.2, 9x Canton Plus + sub, Epson TW6600, LG OLED55B7V
hit
Ekspert
Ekspert

Postprzez Laberon poniedziałek, 29 lip 2013, 07:58

Witajcie ! Potrzebuję aktualny soft do Samsunga HD 950. Kiedyś sciagnalem go w paczce z innymi lecz gdzieś to 'wyparowało' Teraz już widzę że tamte linki nieczynne.
Laberon
Przechodzień
Przechodzień

Postprzez piotrus poniedziałek, 29 lip 2013, 10:36

W pierwszym wątku pod wielkim czerwonym napisem jest cały czas aktywny link z paczką softów wszelakich.
piotrus
Komentator
Komentator

Postprzez Laberon czwartek, 12 wrz 2013, 21:35

Mam problem z wgraniem firmware do Samsunga HD950. W paczce są 3 różne softy do tego modelu. Próbowałem wgrać soft z płyty CD zapisanej na małej prędkości zapisu i zamkniętej sesji. Próbowałem z plikami w folderze i plikami wyciągniętymi z foldera.Użyłem 3 płyty CD z softem bez foldera w 3 różnych wersjach i nie połknął żadnej. Następnie użyłem 3 płyt CD z plikami w Folderach i też ich nie strawił. W każdym folderze są 2 pliki o wielkosci ok. 2MB /Build,Update.Ver/Tak więc skasowałem 6 płyt CD i nic... Odtwarzacz ich nie widzi, może nośniki do D...py
/Verbatim/ Co żle robię? Może ktoś mi coś sensownego doradzi........
Laberon
Przechodzień
Przechodzień

Postprzez piotrus czwartek, 12 wrz 2013, 23:02

Pisałem w tym wątku jak to się robi z grubsza ale jak to dokładnie było to już nie pamiętam. Mnie udało się wgrać soft z płyty CD-RW więc próbuj każdego softu po kolei.
piotrus
Komentator
Komentator

Postprzez Laberon piątek, 13 wrz 2013, 17:44

Lata temu wgrywałem firmware do któregoś modelu Manty, i wtedy, o ile dobrze pamiętam też z płyty CD wgrywałem soft, ale obowiązywała procedura wgrywania.Trzeba było z pilota wcisnąć jakiś kod liczbowy i coś tam jeszcze.Przeszukałem net i nie znalazłem nic na temat takiej procedury dot. Samsunga HD 950. Może ktoś z forum wgrywał soft do tego modelu i da mi jakieś wskazówki?
Laberon
Przechodzień
Przechodzień

Postprzez piotrus piątek, 13 wrz 2013, 18:31

Znalezienie instrukcji w pdfie zajęło mi minutę.

http://www.samsung.com/pl/support/model ... oadName=UM

Znalezienie strony 5 sekund bo zazwyczaj aktualizacja firmware jest na końcu.

Strona 72.

Z tego co pamiętam to nagrywasz sam plik bez folderu.
piotrus
Komentator
Komentator

Postprzez Laberon piątek, 13 wrz 2013, 21:27

Dzięki Piotruś za pomoc. Firmware wgrane /nie wg. instrukcji obsługi/ ale wg. Twojego opisu kilka postów wcześniej.Okazało się że cała partia płyt/Verbatim/jest do du...y. Użyłem ich w sumie 8szt. Zakupiłem najtańszą CD-RW i z tej jednej soft wszedł bez problemów. Samsung HD950 hula jak burza.Jeszcze raz serdeczne dzięki za pomoc.
Laberon
Przechodzień
Przechodzień

Postprzez piotrus piątek, 11 kwi 2014, 15:45

piotrus napisał(a):Druga sprawa oprĂłcz jednej jedynej płyty ktĂłra kosztuje gdy się pojawia na eBayu koło 700zł mam raczej wszystko czego na SACD multichannel potrzebowałem.
Ale właśnie z tego powodu cieszę się, że wreszcie może posłucham sobie Groove Armada "Lovebox" jeśli kiedyś wypłynie.

Zawsze to coś.

Zacytuję sam siebie ale dożyłem momentu posiadania chociaż sacd-era Loveboxa i muszę z przykrością stwierdzić, że posiadając oryginała miało by się tylko i wyłącznie rarytas kolekcjonerski bo wielokanałowy miks jest podobny do poprzednich albumów. Nic specjalnego. Przesłuchałem raz, pewnie kiedyś jeszcze posłucham i tyle.

Zaraz po tej płycie zapodałem sobie King Crimson "Larks Tongues in aspic", która uświadomiła mi biedę multichannelu "Loveboxa".
piotrus
Komentator
Komentator

Poprzednia strona

Powrót do SACD